Dolnozemská zabíjačka v SPSK

Príchodom zimy sa v minulosti a ešte aj teraz konajú klasické zabíjačky. Takéhoto ukážkového zabíjačkového procesu sa odhodlali členovia Spolku priateľov slovenskej kultúry v Kolárove. V piatok 7.12.2019 od skorého rána začala príprava na zabíjačku.

Kotle s vriacou vodou, horáky, korytá a neodmysliteľné prasa, boli pripravené na dolnozemskú ukážku dávneho zvyku a zvykov pri takejto zabíjačke. Hlavný mäsiar zaklal prasa a potom ho muži opaľovali, aby stratilo srsť. Keď tento úkon vykonali, bolo na rade očistenie prasaťa do biela. Následne sa rozobralo na niekoľko častí, aby sa dalo aj odnášať na vopred pripravené stoly, kde sa mäso pripravilo na samotnú masu, ktorá sa nadievala do čriev, toto sa nazývalo "klobása". Z prasaťa bolo niekoľko druhov mäsa. Do klobás, do jaterníc a do tlačenky. Na ostatok zostala slanina, paprčky a kosti. Každé gazdiné a gazdovia, dobre vedeli v tej dobe, čo všetko na čo je potrebné. Mäso na na klobásy, vnútornosti na jaternice a tlačenku, slanina na oškvarky, paprčky na huspeninu a kosti do polievok. Bolo, že sa z kostí robilo mydlo.

Druhý deň v sobotu 8.12.2019 od 16°°hod. už bolo viac zábavy. Pripravené jedlá pri príchode do jedálne rozvoniavali. Pestro prestreté stoly dali znať, že spolok a jeho členovia nenechali nič na náhodu, ako dávnejšie keď som bol ešte členom. Kultúrny program mohol začať. Vystúpenia škôlkárov a detí ZŠ si dvadsiatka hostí, ktorá prijala pozvanie a všetci prítomní členovia, rodičia detí pozorne a radosťou vypočula. Nakoniec prišlo k samotnému podávaniu zabíjačkovej večere, ktorá chutila presne tak, ako na riadnej zabíjačke má chutiť.

Na záver by som si dovolil svoj poznatok z tohto slávnostného podujatia Dolnozemskej zabíjačke povedať. Bez ohľadu na úspech, či neúspech, tento druh tradície by sa mal zachovať. Nemusí to byť každoročne, ale nech to každý predseda SPSK vo svojom volebnom období skúsi aspoň raz za tri roky. Verím, že to má zmysel udržiavať takúto tradíciu zabíjačiek, lebo ony boli hlavným zdrojom obživy v minulosti.